جهت نصب مینونت بر روی تلفن همراه خود اینجا کلیک کنید

بازه زمانی صدور مجوزهای صنفی ۵۰ روز کاهش یافت/ثبت ۱۳۰۵ مجوز در درگاه مجوزهای کسب و کار

cover
بر اساس اعلام وزارت اقتصاد، با ایجاد درگاه ملی مجوزهای کسب و کار (G۴B.ir) از تیرماه ۱۳۹۸ تاکنون بیش از ۸۵۰.۰۰۰ درخواست صدور مجوز را دریافت و تحویل مراجع صدور آن داده که از این تعداد بیش از ۵۱% آن صادر شده است.

 بهبود محیط کسب و کار یکی از مهم ترین و کم هزینه ترین راهبردهای تحقق رونق اقتصادی به حساب می آید. بر همین اساس از سال 1394 با احیاء مجدد هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و همچنین ایجاد مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار در وزارت اقتصاد، اقداماتی قابل ملاحظه و ملموس برای بخش خصوصی انجام شده است.
بر اساس این گزارش، کاهش 50 روزه فرآیند صدور مجوزهای صنفی در فاصله زمانی تیرماه 1398 تا تیرماه 1399 (از 58 روز به 8 روز)، راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز و کاهش 69 روزه فرآیند شروع کسب و کار (ازهفتاد و دو و نیم روز به سه روز)، اتخاذ تصمیم برای رفع انحصار از مجوزهای سردفتری، کارگزاری بورس، داروخانه و وکالت، با تصویب هیات مقررات زدایی، افزایش سرعت تصمیم گیری برای بهبود محیط کسب و کار با برگزاری17 جلسه هیأت مقررات زدایی از آبان 1397 تاکنون (به طور تقریبی برگزاری جلسات از هر دو ماه یک جلسه، به هر ماه یک جلسه افزایش یافته است)، از جمله اقدامات انجام شده در بهبود محیط کسب و کار بوده است.
همچنین از دیگر اقدامات مندرج در این گزارش به، الکترونیکی شدن کامل آن، ارایه الکترونیکی، برخط و بدون مراجعه حضوری خدمات مالیات نقل و انتقال املاک در سراسر کشور (کاهش زمان از میانگین 30 روز به کمتر از 1 ساعت)، تسهیل در صدور مجوزهای ایجاد گلخانه، آبزی پروری، پرورش دام و طیور و کاهش استعلامات و زمان صدور این مجوزها، تسهیل صدور مجوز پرورش ماهی در دریا (قفس) با کاهش استعلامات (از 57 استعلام به کمتر از 5 استعلام)، اتخاذ ...

منبع : سایت خبر گزاری تسنیم

مطالب دیگر

نظرات